Remigiusz Mróz i jego „Kasacja”

Bezpośrednia i wybuchowa prawniczka, która w sądzie nie ma sobie równych. Młody, niedoświadczony absolwent prawa. Spotykają się, by uchronić skazanego za podwójne zabójstwo mężczyznę. Prawniczy thriller, który uzależnia!

20160315_094244

Thriller sądowniczo-prawniczy

Autor „Kasacji” przedstawia historię rodem z książek Johna Grishama. Tym razem mamy jednak polski wymiar sprawiedliwości i nasze realia. Wydawałoby się, że nic z tego nie wyjdzie? Nic bardziej mylnego. Oto dostajemy od autora naprawdę dobry kawałek prozy osadzonej w prawniczym świecie.

Piotr Langer zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Co ciekawe, Langer ze zwłokami swoich ofiar rzekomo spędził w mieszkaniu dziesięć dni. Wszystkie dowody wskazują, że to on dopuścił się zbrodni. Oskarżony jednak nie zamierza współpracować, a jego milcząca postawa nie wróży nic dobrego. Wydawałoby się beznadziejną sprawą zajmuje się Joanna Chyłka. Bezkompromisowa prawniczka z renomowanej, warszawskiej kancelarii adwokackiej „Żelazny & McVay”. W sądowej batalii towarzyszy jej młody aplikant Kordian Oryński, pieszczotliwie nazwany przez Chyłkę „Zordonem”.

Zderzenie dwóch światów

Książka zyskuje dzięki doskonałej parze. Mróz zbudował postaci rodem z amerykańskich seriali, które chcemy jeść garściami. Joanna Chyłka – zawzięta prawniczka, której celem jest wygrać w sądzie. Jeździ „X piątką”, mieszka w luksusowym apartamencie i nie zna słowa „przegrana”. Kordian Oryński to aplikant prawa, którego środkiem lokomocji jest tramwaj, a jego lokum to wynajmowane mieszkanie na warszawskim Żoliborzu. Dwa zupełnie różne charaktery, którym przyszło współpracować. Nic dziwnego, że obok takiego duetu nietrudno przejść obojętnie i czytelnik to zauważa momentalnie.

Czy zakończenie tej opowieści zaskoczy czytelnika? Koniecznie sprawdźcie!

Remigiusz Mróz: konsekwencja i determinacja

Autor powieści oraz doktor prawa. Remigiusz Mróz opublikował już m.in. historyczny cykl Parabellum, dwa tomy serii o komisarzu Forście czy powieść science-fiction Chór zapomnianych głosów. 

Na swój sukces pracuje wytrwale każdego dnia. Jak sam mówi „nie czeka na wenę” i „kiedy pracuje nad książką, pracuje na całego, dzień w dzień”.

Trzecia część prawniczej trylogii pt. „Rewizja” już pod koniec marca w księgarniach.

Więcej informacji o Remigiuszu Mrozie znajdziecie na:

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s